Şanlıurfa Teknokent, Girişimcilik Ekosistemine Yeni Adaylar Kazandırdı

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Şanlıurfa Teknokent tarafından yürütülen ENHANCER Teknokent: Inclusion Field projesi kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda ödüller sahiplerini buldu.

Harran Üniversitesi’ne bağlı Şanlıurfa Teknokent’te 35 girişimci adayının katıldığı, dijital okuryazarlık, finansal okuryazarlık, kariyer planlama, sosyal girişimcilik, mentörlük eğitimleri ile dolu dolu geçen 12 gün süren programda; toplam 60 saatlik eğitim ve 30 saatlik mentörlük eğitimleri verildi.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ilimizde girişimcilik ekosistemini geliştirmek, bu konudaki farkındalığı arttırmak ve Teknokent’i bu amacın merkezi haline getirmenin amaçlandığı programın son gününde ise 7 farklı takım, jüri üyelerine 5 er dakikalık sunum yaptılar. Sunum sonrası 5 dakikalık soru-cevap kısmının ardından jüri üyeleri değerlendirmelerini gerçekleştirdiler. Uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik, yenilikçilik kriterlerine göre yapılan değerlendirme sonucunda kazanan adaylar için öğleden sonra il protokolünün katılımıyla ödül töreni gerçekleştirildi. Dereceye giren takımlar sunumlarını yapmalarının ardından ödüllerini aldılar.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Bayuk, Sanayi İl Müdür vekili Aydın Çuvala, Şanlıurfa GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nusret Mutlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yunus Çolak, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi İl Müdürü Osman Oktay, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Uçman, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek, Kadın Girişimciler Kulübü Başkanı Kübra İlhan, TOBB Genç Girişimciler Kulübü Başkanı Suphi Karakuş, Proje Koordinatörü Doç. Dr. M. Ali Koçakoğlu ve girişimci adaylarının katıldığı ödül töreninde 1. 2. ve 3. olan takımlara ödülleri verildi.

Yarışmada 1.liği Mezomed Pharma projesiyle Ahmet Selman Mızraklıdağ, 2.liği Probot RPA projesiyle Sezai Uygun, 3.lüğü Agrotech projesiyle Büşra Fidan Ray aldı.

Yarışma sonucuna göre dereceye girenler ücretsiz olarak Şanlıurfa Teknokent’te kuluçka merkezi kullanım hakkına sahip oldular. Ayrıca katılım sağlayan tüm girişimcilere de katılım sertifikası takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x